KONST / Litografier / Färglitografier 13824006
nr 1382 4006
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 3 st. Signerade, numrerade 6/99, daterade 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm respektive 53x70 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 mars 2021
kl 20:36:22
26/2 21:50:38
100 kr
28/2 10:48:33
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt